Setkání zástupců výrobních společností u kulatého stolu
30.4.2010 - Dne 28. dubna 2010 od 9:00 do 16:00 se uskutečnilo setkání zástupců výrobních společností u kulatého stolu za účelem poznání vybraných témat z oblasti plánování a řízení výroby a výměny zkušeností. Součástí bylo i "Study tour" výroby přímo ve společnosti Linet.
Co návštěvníci získali:
- setkali se s lidmi, kteří řeší obdobnou problematiku v jiných výrobních společnostech
- seznámili se se způsoby plánování a řízení výroby ve štíhlých podnicích
- dozvěděli se více o diskutovaných tématech, ověřili své přístupy v širším okruhu od borníků, poznali, jak to dělají jiní
- poznali výrobní systém Linetu
Program setkání byl následující:
- Informace o projektu ISŘV (Bohuslav Paule, vedoucí projektu ISŘV, FLORES s.r.o., 0,25 hod)
- Lean - vizuální prvky plánování a řízení výroby (Peter Debnár, jednatel a projektový manažer – API - Akademie produktivity a inovací, s.r.o., 0,5 hod)
- Moderovaná diskuze
- představení tématu, techniky a přístupy k problematice, výměna znalostí a zkušeností (moderuje Peter Debnár, témata představí Jan Valeš a Bohuslav Paule, 2 hod).
- Témata:
- Synchronizace výroby s logistikou (vychystávání komponent a materiálů, skladování ve výrobě, svoz hotových výrobků) - Kanban, e-Kanban, Milk-run
- Kaizen - systém neustálého zlepšování
- Linet – představení společnosti (Jiří Kolář, ředitel IT, LINET spol. s r.o., 0,25 hod)
- Study tour – výroba v Linetu (1,5 hod)
- Diskuze – zpětná vazba na výrobu v Linetu – možnosti zlepšení (1 hod)
Fotogalerii ze setkání u kulatého stolu naleznete na této stránce.



